آموزش و یادگیری مهمترین ابزار شماست که در مواقع خطر و بحران های مالی به کمک شما می آید

.


قیمت طلا ار مرز 1710 دلار در هر اونس گذشته است زیرا گزارش‌های جدید از کاهش شاخص اعتماد مصرف‌کنندگان در آمریکا حکایت دارد. در حال حاضر این شاخص در پایین‌ترین سطح از دو سال و نیم گذشته قرار گرفته است. با انتشار این گزارش ارزش دلار کاهش یافت. مصرف‌کنندگان از نرخ بالای بیکاری و نیز درآمد خود نگران هستند.

به همین دلیل شاخص اعتماد آنها از 46.4 ماه سپتامبر به 39.8 واحد کاهش یافته است. اقتصاددان‌ها پیش‌بینی کرده بودند این رقم 46 باشد. وضعیت تولید صنعتی در آمریکا چندان مطلوب نیست و اقتصاددان‌ها امیدوارند در گزارش تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه سوم امسال که اواخر هفته جاری منتشر می‌شود رقم رشد، امیدوارکننده باشد.

نظرسنجی خبرگزاری رویترز از اقتصاددان‌ها حاکی است رشد اقتصاد آمریکا در سه ماهه سوم امسال 2.5 درصد است. در سه ماهه اول و دوم امسال این نرخ 0.4 و 1.3 درصد بود. قیمت طلا پیشتر با دارایی‌هایی نظیر اوراق بهادار یا قیمت فلزات اساسی همبستگی داشت اما اکنون این همبستگی از میان رفته و پیش‌بینی قیمت‌ها بسیار دشوار شده است. در حال حاضر همبستگی قیمت طلا با شاخص‌های مالی در اروپا به بالاترین حد طی شش ماه گذشته رسیده است.

همبستگی قیمت طلا با مس نیز به 70 درصد یعنی بالاترین حد طی یکسال گذشته رسیده است. در حال حاضر قیمت فلز زرد تا اندازه‌ای استقلال را تجربه می‌کند. قیمت طلا روندی صعودی طی خواهد کرد زیرا اگر راه حلی برای بحران بدهی‌های دولتی در اروپا پیدا شود قیمت طلا با رشد ارزش یورو بالا می‌رود و اگر مذاکرات به بن‌بست برسد، طلا در نقش حافظ دارایی سرمایه‌گذاران در برابر بحران‌ها، از جذابیت بیشتری برخوردار خواهد شد.

+ نوشته شده در  ٤ آبان ۱۳٩٠ نظرات ()